Protipožiarne konštrukcie sú špecializované systémy určené na ochranu budov a osôb pred požiarom. Ich účelom je zvýšiť požiarnu odolnosť a stabilitu konštrukcií, obmedziť šírenie ohňa, dymu a nebezpečných chemických látok a umožniť účinnú evakuáciu a zásah hasičov. Protipožiarne prvky majú rôzne ochranné funkcie napríklad:

  • Protipožiarne dvere a okná bránia prechodu plameňov a dymu medzi priestormi.
  • Protipožiarne steny a stropy rozdeľujú konštrukciu na požiarne úseky a obmedzujú riziko zrútenia konštrukcie.
  • Protipožiarne nátery a omietky izolujú a chránia oceľové a betónové konštrukcie pred vysokými teplotami.
  • Ohňovzdorné vzduchovody, ktoré odvádzajú zohriaty vzduch a predmety horenia od zdroja požiaru.

požiar

Protipožiarne konštrukcie musia spĺňať prísne normy a predpisy, ktoré stanovujú potrebnú úroveň protipožiarnej ochrany. Táto trieda predstavuje, ako dlho môže konštrukcia odolávať požiaru bez toho, aby stratila svoju funkčnosť. Triedy požiarnej odolnosti sa označujú písmenami R (nosnosť), E (tesnosť) a I (izolácia), za ktorými nasleduje číslo predstavujúce počet minút. Napríklad trieda EI 60 znamená, že konštrukcia je vzduchotesná a izolovaná 60 minút.

Protipožiarne konštrukcie však musia byť nielen praktické, ale aj atraktívne. Moderné technológie a materiály umožňujú vytvárať protipožiarne konštrukcie, ktoré sa bez problémov začlenia do architektúry a dizajnu budov. Napríklad protipožiarne okná a dvere môžu byť vyrobené z ľahkých, odolných a atraktívnych hliníkových profilov. Protipožiarne steny môžu byť zasklené alebo pokryté rôznymi povrchovými materiálmi, ktoré dodávajú budove charakter a výraz. Protipožiarne nátery a omietky sa dodávajú v rôznych farbách a štruktúrach, ktoré dopĺňajú dizajn a štýl stavby.

dvere

Ak hľadáte kvalitné a spoľahlivé protipožiarne vchodové dvere do bytu a ich cena, odporúčame vám obrátiť sa na spoločnosť LMmont, ktorá predáva a montuje protipožiarne systémy Promat. Spoločnosť Promat je svetovým priekopníkom v oblasti protipožiarnej ochrany a poskytuje rozmanitý výber zariadení a systémov, ktoré boli testované a certifikované podľa najvyšších noriem.