V našom krásnom dome máme celkovo tri schodiská, takže sme nechali nainštalovať troje zábradlia. Samozrejme je to starší dom, takže aj dizajn je starší v čase zariaďovania prechádzala modernizácia v prerábke interiérov. Viete si predstaviť tú úžasnú novinku. Z drevených zábradlí sme prešli na tie kovové. Keďže som nostalgický prírodný typ, vydupala som si drevený vrch. Aby sa moja rúčka nedotýkala toho, ako to zvyknem hovoriť – kovového plátu čo je studený ako psí čumák. Ja viem čo si teraz myslíte. Som rovnakého názoru. Taká hlúposť. Samozrejme v rámci šetrenia nám priviezli hrubú verziu zábradlia. Teda ten kovový skelet, ktorý sme za pomoci rodiny a priateľov úspešne inštalovali.

prach som zotierala denne - pripadala som si ako v nemocnici

Háčik bol ale v tom, že náter sme si teda museli urobiť sami. Ten acetónový zápach som vetrala skoro týždeň. O zbytočne vynaloženej námahe na dokonalé natretie ani nehovorím. Zožralo nám to nielen kopu času ale aj nervy. Náter totiž musel riadne zaschnúť. Keď sa to konečne stalo prišiel rad na moju drevenú nadstavbu. Pravda materiáli ako nátery a laky predsa len prešli modernizáciou a dnes majú úžasné konzervačné vlastnosti. Vtedy to také samozrejmé nebolo. Ďalší týždeň sme stratili osadením dreva a jeho očistením zakonzervovaním a lakovaním. Poviem Vám to ešte len bola aróma. Lenže klinec programu prišiel až po čase používania. Prach z náteru na tyčkách kričal ako o život.

nové zábradlie nebolo vôbec drahé

Tak som teda každý deň leštila to zábradlie a pretierala od drobných nečistôt. Keď vychádzate a schádzate, logicky sa pridržujete zábradlia. Veď nato ho predsa máte. Na dreve sa začal robiť taký zvláštny povlak. Nebola to špina ale skrátka na pocit bolo drsnejšie. Nasadila som teda ťažší kaliber upratovania – drátenku. Že zošúcham časť laku ma ani nenapadlo v návale čistiacej chvíľky. Keď muž po príchode z práce videl výsledok dva dni som mala tichú domácnosť. A vtedy som toho už mala dosť. Tá vec pôjde z domu. Nie nadarmo je internetový vyhľadávač čarovný. Nové možnosti sa na mňa valili z každej stránky a ja som bola nadšená. S mužom sme vybrali to najlepšie a najkvalitnejšie čo sme našli. Dnes to vôbec neľutujem. Keby som vrátila čas, opäť zadám tú objednávku na nerezové zábradlie na schody. Nemám čo by som im vytkla. Objednala som, dokonca mi aj poradili. Prišli, nainštalovali a hotovo. Konečne mám od denno – denného drhnutia pokoj.