Zvieratko by chcelo mať každé dieťa. No, práve my rodičia by sme mali zvážiť, či práve zvieratko bude pre naše dieťa to pravé. Mnohé deti baví zvieratko len prvý týždeň. Potom je rada na každého rodiča, aby sa o zvieratko postaral. To platí pre psov, mačky, rôzne hlodavce, či dokonca aj o akváriové rybičky. Myslíte si, že starostlivosť o rôzne zvieratká naozaj zvládnete? Nebudú vám na obtiaž? Uvidíte to až neskôr. No neskôr je už príliš neskoro na to, aby ste svoje zvieratko vrátili späť do obchodu so zvieratkami. Musíte myslieť naozaj veľmi dopredu, či dané zvieratko vám bude robiť radosť. V inom prípade si ho radšej nekupujte.

miláčik rodiny pes

Starostlivosť o psa

Pes je veľkou záťažou pre mnohé rodiny. Musíte ho kŕmiť, chodiť s ním pravidelne na prechádzky a venčiť ho, no aj chodiť k veterinárovi či kupovať krmivo. Veterinár vás oberie o všetky peniaze, nakoľko takéto prehliadky a vyšetrenia sú veľmi drahé. Psovi musíte tiež vytvoriť pocit domova práve vytvorením a umiestnením pelechu, kde si môže oddýchnuť. Je to dosť náročné. Pred tým, ako pôjdete do školy či do zamestnania, musíte myslieť aj na psa. Pes potrebuje výdatnú potravu.

Mačka

Mačka sa môže zdať prítulná, no v konečnom dôsledku vám bude neskutočne prekážať. Všade sa budú nachádzať jej chlpy, ktoré sa veľmi ťažko odstraňujú. Chlpy budete nachádzať aj vo vašej kuchyni, či dokonca vo vašom jedle. Vaše oblečenie bude páchnuť od vašej mačky. Mala som kolegyňu, ktorá chovala mačky. Taký puch ste ešte nezažili, čo sa šíril z jej oblečenia. Celá kancelária to cítila a bolo to všetkým moc nepríjemné. Nepríjemné pohľady od svojich kolegov musela zažívať každý deň. A to ani netušila, ako často sa o nej nevhodne správajú kolegovia tak, aby sa to nedostalo do jej uší.

rybičky

Hlodavce

Myslíte si, že chovať škrečka, činčilu alebo iného hlodavca je vhodným riešením, ako mať domáce zvieratko? Aj hlodavcovi musíte pravidelne vymieňať piliny, dávať mu potravu či vodu a starať sa oňho. Možno vám nedoničí koberec, topánky alebo nebudete nachádzať všade chlpy, no tiež zvážte, že či práve hlodavec ako domáce zvieratko má opodstatnenie vo vašom byte.

Akváriové rybičky

Mnoho ľudí chová rybičky. Zdá sa im to asi ako najľahší spôsob ako mať domáce zvieratko. Rybičkám musíte neustále vymieňať vodu, čistiť akvárko, sypať im potravu alebo aj starať sa o to, aby mali vždy okysličovanú vodu.

Similar Posts