Vonku je iba 25 stupňov, no vydržať na priamom slnku je pre niektorých už teraz obtiažne. Čo nás bude čakať počas letných mesiacov? Prejavia sa zmeny v podnebí ešte silnejšími horúčavami a agresívnejšími lúčmi, alebo naopak príde dážď a veterné počasie? Budúcnosť je asi iba vo hviezdach a meteorológovia môžu iba hádať. Presne sa to dopredu asi nedozvieme. Je teda potrebné byť pripravený na všetky možné scenáre.

Vysoké horúčavy

V prípade vysokých horúčav rozhodne odporúčame zabezpečiť si do svojho domova klimatizáciu. Ak ju už vlastníte, nezabudnite na pravidelné servisovanie. Aby Vás porucha neprekvapila počas vlny vysokých teplôt. Je naozaj príjemné uchýliť sa do priestorov svojho domova a nechať horúci vzduch za sebou vonku. Teplotu v miestnosti si nastavíte podľa svojej potreby a tak sa budete cítiť oveľa komfortnejšie. Nemusíte sa pritom báť, že by ste trpeli na prievan, ako sa najprv tvrdilo. V prípade nepretržitej prevádzky viete svoje telo chrániť pred prúdením vzduchu, jednoduchým osadením deflektora. Ten rozháňa vzduch cielene vyššími sférami a on sa rovnomerne rozkladá v priestore. Takto si môžete naplno užiť komfortnosť vychladeného priestoru, bez rizika prievanu.

klimatizácia - nenápadný pomocník

Čo keď sa schladí

V prípade schladenia a upršaného počasia nemusíte hneď štartovať kúrenie na kotly. Je to nielen neekologické ale aj neekologické. Vedeli ste, že na trhu nájdete modeli klimatizácii, ktoré priestor nielen vychladia ale aj pohodlne vykúria. Z praxe sme zistili, že priestory vykurované klimatizáciou, nemajú taký vysušený vzduch ako pri kúrení radiátormi. Toto považujeme za veľké plus. Okrem toho nám odpadá starosť s viacerými vykurovacími telesami, ako je to potrebné pri prietokovom ohrievači.

vykurovanie klimatizáciou je úsporné

Myslieť musíme nielen na naše pohodlie ale aj na našu peňaženku.

Vedeli ste, že používanie prístrojov – ako sú ventilátory či mobilné klimatizácie alebo dokonca ohrievače nás stojí v konečnom dôsledku veľké peniaze. Nie je teda na mieste myslieť iba na pohodlie ale na to, koľko nás to bude stáť. Ceny energií neustále stúpajú a preto je ideálnejšie používať úspornejšie zariadenia na úpravu teploty. Sem radíme klimatizácie. Napriek sile svojho výkonu ich spotreba energie je šetrnejšia a teda aj úspornejšia.