Nemalé peniaze nám môžu ušetriťled trubice! Ušetria až 80% energie, nájdu široké uplatnenie a navyše vydrží až niekoľko tisíc hodín. Máloktoré osvetlenie sa môže pochváliť tak širokým uplatnením. Veď sa žiarivkami sa môžeme stretnúť takmer na každom rohu – v obchodnom, výrobnom i domácom prostredí. Úsporné žiarivky nájdete v domácom prostredí, trubicové žiarivky potom v školách, kanceláriách, študovniach či na úradoch. A niet sa čo čudovať – vďaka vysokej efektivite a úsporám, nízkej cene a širokému sortimentu si vyberie naozaj každý.

stropní světlo

Hodí sa skrátka všade

Hodí sa k plošnému aj prídavnému osvetlenie ktoréhokoľvek interiéru. Jednoducho s nimi nasvietite obývačka zo stropu či zo steny; úspornú žiarivku ale nájdete aj v nástenných svietidlách, stolových lampičkách alebo závesných lampách.

Úspora energie až 80%

Ak by sme chceli porovnať efektivitu svietenie s klasickou 40W žiarovkou, stala by sa žiarivka nespochybniteľným víťazom. Pripomeňme si, že žiarovka s príkonom 40 W produkuje svetelný tok cca 400 lumenov. Aby sme docielili rovnakej svietivosti, stačí nám k tomu žiarivka s príkonom iba 9 W. Obyčajnou výmenou zdroja svetla sme naraz ušetrili 78% energie! Spočítame Ak si náklady na obstaranie takej žiarivky a úsporu v priebehu niekoľkých rokov, nie je sa o čom baviť. Úsporné žiarivky totiž na rozdiel od bežných žiaroviek ponúka životnosť rádovo niekoľko tisíc hodín. Námatkovo – žiarivkové svetlo od renomovaného výrobcu vám vydrží až 20 000 hodín. Ak by ste teda s ňou svietili priemerne 6 hodín denne, ešte za 9 rokov vám bude zdarne slúžiť.

zářivky

Široká dostupnosť, nízka cena

Ďalšou nespornou výhodou je široký sortiment úsporných žiariviek. Vyberať treba môžete žiarivky s rôznou teplotou farieb – od studených a denných bielych až po teplé biele. Dokonale si tak prispôsobíte alebo doladíte atmosféru daného priestoru. Do obývacích priestorov voľte radšej teplé odtiene, do miestností, v ktorých sa potrebujete sústrediť, naopak preferujte studené odtiene. V sortimente obchodov navyše nájdete žiarivky a žiarivkové trubice s tými najbežnejšími päticami na trhu – T4, T5 či T8. Vďaka dostupnosti a nízkej cene si ich obľúbili aj Akvaristi či teraristi. A čo vy?