Ak nie sme zdraví, mnohé veci nemôžeme vykonať, nevládzeme, potrebujeme oddychovať a liečiť sa. Až v stavoch choroby, ktorá nás zastaví od bežného fungovania v každodennom živote, si vieme uvedomiť, čo pre nás znamená zdravie. Ako sa udržať v dlhodobom zdraví, ako byť vo forme a fit? Dôležitá je prevencia na dennej báze, prísun dostatočného množstva vitamínov a minerálov, cvičenie, pohyb na čerstvom vzduchu. Ako to všetko skombinovať s našimi povinnosťami a pracovnou vyťaženosťou?

Ideálne je začať so zdravými spôsobmi hneď ráno. To znamená, že ak sa odhodláte priniesť vhodné návyky do vašej dennej rutiny, váš život naberie nové smerovanie a vy vykročíte do nového dňa v lepšom naladení a nastavení. Čo tak zacvičiť si pár podporujúcich cvikov po prebudení. Nemusíte hneď cvičiť celú zostavu z jogy, ale tých pár vybraných cvikov by istotne stálo za to. Výborne sa predýchate a budete sa zaručene cítiť lepšie.

meditácia v prírode

Ak ráno pijete kávu a cítite, že to nie je to pravé orechové, čo tak vymeniť tento nápoj, ktorý si pripravujete automaticky a zo zvyku, aj keď vám úplne nevyhovuje, za kakao, smoothie alebo niečo, čo podporí vaše zdravie, imunitný systém a výborne vás naštartuje do nového dňa bez toho, aby ste sa cítili, čo i len trochu nepríjemne. Preberte si vaše návyky, odhoďte tie, ktoré s vami už nerezonujú a nahraďte ich niečím novým, novodobým, osviežujúcim a prospešným pre váš život. Stačí postupovať pomaly krok za krokom, ak nie ste v tomto smere príliš radikálny typ, ktorý ide zo zmeny do zmeny s výrazným posunom.

zdravé zeleninové jedlo

Ďalším prospešným krokom by mohlo byť nahradenie ťažkých jedál ľahšími výživnými jedlami, po ktorých sa cítite nabití energiou a výborne posilnení k výkonu ďalšej potrebnej práce v daný deň. Zeleninové jedlá vám dodajú dostatok energie a sú vhodné pre váš metabolizmus. V tomto ohľade je vhodné na základe jednotlivých rád a poznatkov zostaviť si individuálny jedálniček šitý na mieru práve pre vás.