Ak by sme sa mali pozrieť na nejaký populárny trend v oblasti kúpeľni, potom jednoznačne musíme spomenúť walk- in sprchové kúty. Vo svojej podstate nejde o nejaký náhly, dočasný trend, toto riešenie priestorov v malej kúpeľni je už veľmi dobre známe. To ale neberie nič na tom, že takýto štýl pôsobí aj naďalej moderne a nadčasovo.

  • A to za predpokladu, ak je jeho súčasťou sklenena zastena. Veľmi estetický doplnok, ktorý tento priestor viditeľne oddelí, no vďaka svojmu dizajnu tu zaberie len minimum miesta.

Vznikne dostatočne priestranné miesto na relax a samozrejme na potrebnú hygienu. A ako bolo spomenuté, je to známe riešenie hlavne v prípade kúpeľní malých rozmerov. Sklenené zásteny sú tu populárnym doplnkom, a to aj preto, že sklo odoláva pare a vode.

uterák, sprcha

„Walk-in“ sprchovací kút je špecifický práve tým, že sa snaží elegantným spôsobom šetriť miesto. Povedané stručne- musí byť bez dverí. Povolená je tu však práve zástena v podobe skla. Vďaka takémuto riešeniu priestorov bude aj v malej kúpeľni dostatok miesta. Navyše vravíme o štýlovom prevedení, tieto priestory tak pôsobia prirodzene luxusným a veľmi štýlovým dojmom. A hodí sa poukázať aj na praktickú stránku, do sprchy sa skrátka bude vchádzať bez toho, aby ste museli otvárať dvere. Výsledkom je priestrannejší dizajn.

sklo, voda

Sklenené zásteny tu plnia svoju výnimočnú úlohu. Umožňujú vám vizuálne oddeliť sprchovací kút od zvyšku kúpeľne. Aj napriek rozdeleniu ale bude tento priestor tvoriť ako keby jeden prehľadný celok. Prehľadnú orientáciu v priestore prináša číre sklo, no v prípade záujmu môžete zvoliť aj pieskované, matné, farebné, s potlačou alebo s grafickými motívmi.

  • Tieto steny sa dajú vyrobiť na mieru a prispôsobiť sa tak každej kúpeľni, ako aj špecifickým prianiam každého zákazníka.

Sklenený dizajn sa navyše výborne čistí, neznečisťuje sa.