Dnes sa mnohí budúci manželia rozhodnú pre rôzne netradičné spôsoby, ako pozvať hostí na svoju svadbu. Pozvánku pošlú napríklad cez email alebo fotografiu zverejnené na facebooku. Na jednej strane môže byť takéto informovanie o svadbe zaujímavé, no na druhej je niekedy lepšie ostať pri starej dobrej klasike.

Ženích v obleku a nevesta s dlhým závojom stoja pred sivou budovou.jpg

  • Menej je viac

V prvom rade by ste sa mali vyhnúť tomu, aby sa na vašom oznámení nachádzala kopa textu. Stručné a jasné informácie sú v tomto prípade omnoho lepšou voľbou.

  • Pozor na nepochopený humor

Ak sa rozhodnete pre humorný text, buďte obzvlášť opatrní v jeho formulácii a taktiež v tom, komu ho vlastne posielate. Ak ide len o blízkych priateľov a rodinu, ktorý vás dobre poznajú, pravdepodobne váš vtip pochopia. Ak ale chystáte veľkolepú svadbu so stovkami hostí a niektorí z nich vám nie sú až tak blízki, dajte si naozaj veľký pozor, aby bol váš humor pochopený správne.

  • Kontrola je základ

Pred tým ako vám svadobnú pozvánku vytlačia, si nechajte poslať grafický návrh. Tak si môžete skontrolovať, či sa všetko nachádza na správnom mieste. Potom ako budú pozvánky vytlačené toho už veľa neurobíte.

  • Fotka alebo decentný obrázok?

Na pozvánke na svadbu môžete mať svoju spoločnú fotografiu alebo elegantný obrázok, ako je napríklad lemovanie kvetmi. Pri fotografii si dajte pozor na to, aby bolo písmo dostatočne čitateľné. Pri jemných vzoroch a obrázkoch sa zas snažte farbu a typ písma zladiť s daným motívom.

Marcipánové figúrky ženícha a nevesty na svadobnej torte.jpg

  • V obálke či bez nej?

Svadobné oznámenie môžete zasielať v obálke, ale taktiež bez nej. Toto rozhodnutie je len na vás. obálky vás budú stáť nejaký ten cent navyše, no na druhej strane nebudete o svojej svadbe informovať všetkých od poštárky až po susedov. Oznámenie bez obálky má však tiež svoje čaro. Len o vaše svadbe budú vedieť naozaj všetci a hrozí i jeho pošpinenie či iné poškodenie.