Ruky sú naše drahokamy. Prečo? Pretože ruky sú prvé, čo si ľudia podávajú pri zoznamovaní, preto . Či už ide o ich čistotu, o upravenosť vašich nechtov, alebo to, čí máte roky suché a zanedbané alebo zamatovo hebké.

pěst

Áno, môže sa to síce zdať veľmi zvláštne ale je to skutočne tak, len si zoberte, že prídete na dôležité stretnutie. Ako prvé si ako dôkaz slušného vychovania a správania s dotyčnými ľuďmi podávame ruky, aby sme sa im, alebo oni nám predstavili.
Nie len na základe upravenosti vašich nechtov alebo mäkkosti pokožky si dokážete o človeku utvoriť dobrú, či zlú mienku hneď na prvom stretnutí. Ako to viete zistiť? Tu je pár rád a tipov, čo si na rukách iných ľudí všímať.

  • Nechty –ich upravenosť je prvoradá. Dalo by sa predpokladať, že najmä u žien to však nie je tak úplne pravda, aj mužov dokážu nechty v mnohých veciach usvedčiť. Tak napríklad ak má žena, alebo aj muž pekne upravené, lesklé nechty, značí to veľmi veľa o jeho starostlivosti o seba a teda aj postoji k osobnej hygiene. Nechty tiež prezrádzajú naše zdravie, keďže veľmi veľa sa na nich odzrkadľuje aj v tomto ohľade, či nám chýbajú nejaké vitamíny a podobne.

ruce

  • Stisk ruky –vie tiež prezradiť veľmi veľa, napríklad ak vám človek stisne ruku silno a vrúcne môže to znamenať, že vás rád vidí ale tiež že je rád dominantný. Naopak slabý stisk ruky znamená väčšinou krehkosť a nežnosť, ale môže aj to, že vás daný človek nemá moc v láske.
  • Podanie ruky –je tiež významné a líši sa od človeka k človeku. Tak napríklad keď vám človek podáva ruku smerom z hora na dol, znamená to, že sa nad vami cíti byť nadradený.
  • Udržiavajte ich –ruky si vyžadujú každodennú starostlivosť, potom budú vyzerať presne tak, akoby mali – upravené, jemné a zamatovo hebké, preto si ich neustále umývajte a každý deň aspoň dva krát krémujte.