Široký sortiment produktov a tovaru, ktorý sa predáva, je potrebné do obchodov aj rozvážať, a to si vyžaduje vhodný spôsob, ktorý by zabezpečil, že tovar sa počas prepravy nepoškodí, nerozbije či nepostráca a podobne. Na tento účel sú k dispozícii palety, bežne sú vyrobené z dreva, ale najnovší trend hlása zaujímať sa o palety z plastu. Každý z nás už určite vyskúšal pevnosť a odolnosť plastu, ktorý je v súčasnosti bežným materiálom a používa sa na výrobu širokej palety produktov. Z pohľadu ekológov je to nezničiteľný materiál, ktorý má na svedomí množstvá odpadu na celej planéte, no dnes už máme plastové palety 1200×800 k dispozícii aj recyklovateľné plasty. A práve z takých sa vyrábajú plastové palety v bežnom rozmere 1200x800mm.

Drevené euro-palety ako ich poznáme

Kto by nechcel ušetriť, ak sa dá? Pri rozhodovaní o kúpe paliet preto berte na zreteľ aj ich využiteľnosť a možnosť opakovaného použitia a rozhodnite sa pre plastové palety. Takto ušetríte nielen peniaze, ale aj čas a zvýšite tým aj efektivitu práce celej firmy. Z hľadiska dlhej životnosti za palety zaplatíte iba raz a používate ich dlhé roky bez nejakých nákladných úprav či ošetrovania. Polypropylén je na dotyk hladký, palety z neho sú pevné, ľahké, ale majú vysokú nosnosť, sú hygienicky čisté, ľahko sa umývajú a ošetrujú, navyše sa dajú ukladať na seba, teda stohovať, čím sa šetrí aj priestor pri ich uskladnení. Palety odolávajú aj vysokým teplotám, vlhkosti, mrazom či slnečným lúčom, takto sa dajú využívať opakovane dlhý čas.

Alternatíva dreva v čiernom plaste

Rozmery paliet sú kompatibilné s drevenými, najbežnejšie je to 1200x800mm, okrem vratných paliet si môžete zabezpečiť aj palety na obmedzený počet použití, je ich vyše 60 typov EOS paliet, nie sú také robustné ako BiPP palety, ale použiť sa dajú aj viackrát. Výhody sú aj v akceptovaní plastových paliet zahraničí, takže nehrozia problémy ich odmietnutia pri vývoze tovarov.