Tantrizmus alebo i skrátene tantra je učenie s indickým pôvodom a filozoficko-náboženskou podstatou. Vychádza z učenia budhizmu a riadi sa jeho výrokmi a vo svojej podstate je s ním prepojené. Jeho vznik sa datuje do obdobia spred niekoľko tisícok rokov. Tantrizmus a tantrické masáže sú známe svojou spiritualitou, rituálmi, duchovnom. Ich úlohou nie je len potešiť a uspokojiť fyzické ľudské telo, ale i jeho nehmatateľné astrologické telo, všetky jeho zmysly, dušu, myseľ, osviežiť psychiku a usporiadať vnútro človeka a primäť ho, aby sa zapozeral do svojho vnútra, sústredil sa výhradne sám na seba a načúval svojmu telu.

masáž

Spoznával ho a objavoval nové tajomstvá zo zákutí fyzických i tých, ktoré sú ukryté v hĺbke jeho duše a ktoré sa možno snaží pred okolitým svetom skrývať. Tantrické masáže a tantrické učenie má byť akousi cestou pre človeka, ktorá ho navedie na správny smer života, pomôže mu poznávať seba samého, uvedomovať si seba samého a to napríklad prostredníctvom vedomého dýchania, vďaka ktorému je veľmi ľahké zabudnúť na dianie okolo nás a sústrediť sa výhradne na seba, prebudenie a opustenie bubliny zabehaných chodníčkov a stereotypu, uvedomenie si širších súvislostí a hlavne to, že realita nie je taká jednoduchá a očividná, akoby sa mohlo na prvý pohľad javiť.

žena

Tantrické masáže a ich programy vás naučia vnímať každý jeden svoj nádych a uvedomovať si, že nie je samozrejmosťou. Prijme vás zastaviť sa a zamyslieť sa i nad vecami, ktoré sú zdanlivo obyčajné, samozrejmé a nepodstatné. Zažijete a okúsite jedinečné prepojenie celého svojho bytia do jednotného, kompletného, dokonalého celku, v ktorom panuje harmónia, súlad, pokoj a láska. Pocítite skutočný význam slovného spojenia vnútorný pokoj a ponoríte sa do akýchsi iných sfér vnímania. Všetko bude odrazu vyzerať inak.